Informacja dotycząca otwarcia kościołów

W dniu 18 czerwca 2020 r., odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, podczas którego zdecydowaliśmy o tym, by od niedzieli 28.06., otworzyć nasze parafialne kościoły. Pomimo zniesienia niektórych obostrzeń, zdecydowaliśmy, obserwując sytuację epidemiczną, by jednak zachować dużą ostrożność. Obserwujemy, zamykane kościoły i nakładane kwarantanny, także w naszych parafiach, dlatego chcemy zachować jeszcze przez jakiś czas limity osobowe. W związku z tym prosimy o kontakt telefoniczny bezpośrednio z ks. Andrzejem Wójcikiem bądź z ks. Grzegorzem Olkiem, osób które zdecydują się na udział w nabożeństwie. Zapisy będą prowadzone każdorazowo od wtorku godz. 9.00 do czwartku godz. 18.00, by później odpowiednio przygotować kościoły na nabożeństwa.

Więcej informacji po rozwinięciu tej wiadomości.


Osoby uczestniczące w nabożeństwie będą zobowiązane do:

– zajęcia wyznaczonych miejsc w kościele

– zachowania stosownej odległości oprócz oczywiście osób zamieszkujących razem…

– dezynfekcji rąk oraz używania maseczek podczas całego nabożeństwa

Prosimy o wyrozumiałość oraz odpowiedzialne decyzje. Osobom z grupy ryzyka poważnego przebiegu zachorowania na koronawirusa zalecamy pozostanie w domu i skorzystanie z transmisji nabożeństwa.

Osobom z grupy ryzyka oraz w jakikolwiek sposób narażonych, ze względu na słabą odporność oraz inne choroby zalecamy pozostanie w domu i skorzystanie z transmisji.

Osobom, które mają jakiekolwiek symptomy, mogące wskazywać na zarażenie koronawirusem, zalecamy pozostanie w domu, obserwację i kontakt z infolinią sanepidu.

UWAGA – TRANSMISJA ON LINE

Informujemy, że podjęliśmy decyzję o stałym transmitowaniu nabożeństw. Czas pandemii uświadomił nam, że wiele osób z naszych parafii, z powodu swoich dolegliwości, jest wykluczonych i nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach. Dotychczas transmitujemy nabożeństwa na pożyczonym, roboczym sprzęcie, rozstawionym przed ołtarzem i amboną. Aby uruchomić transmisję internetową na stałe, potrzebujemy zakupić dostosowany sprzęt, wartości około 15 tys. złotych.

Zachęcamy do wpłat na konto parafialne z dopiskiem darowizna – transmisja.

Dotpay zakładka darowizna

Konto parafialne : 70 1020 2401 0000 0402 0044 8118 (PKOBP)

Dane do przelewów zza granicy: BIC: BPKOPLPW, numer konta IBAN: PL70102024010000040200448118

Duszpasterze parafii
ks. Andrzej Wójcik
ks. Grzegorz Olek