Informacja dotycząca nabożeństw – od 25 października 2020

Drodzy!

„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.”
(Księga Jeremiasza 29,11)

     W związku z tym, że cały kraj  (od dzisiaj, tj. 24 października), objęty jest czerwoną strefą, musimy dostosować się do nowych wytycznych, związanych także z funkcjonowaniem naszych parafii. Informujemy zatem, że ilość osób na naszych nabożeństwach nie powinna przekroczyć: w Gliwicach 26 osób, w Gliwicach-Łabędach 30 osób, a w Pyskowicach 14 osób. W dniu jutrzejszym, w Gliwicach, zaplanowaliśmy wstąpienie – konwersję  kilku osób do kościoła i naszej parafii. W trosce o Wasze zdrowie i życie, zachęcamy i prosimy osoby starsze, słabszego zdrowia, do pozostania w domu i bycia z nami w społeczności  internetowej. Pozostałe środki ostrożności w kościele, takie jak: zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu społecznego – pozostają bez zmian.

Tutaj link do transmisji nabożeństwa 25. Października:

https://www.youtube.com/watch?v=lEXSgYrUKnA&feature=youtu.be

Informujemy również, że TVP wznowiła retransmisję ewangelickich nabożeństw w programie 3, w każdą niedzielę (do końca roku) o godz. 15.50.

Szkółka niedzielna w dniu 25 października oraz 1 listopada nie odbędzie się, a od 8 listopada odbywać będzie się do odwołania w trybie zdalnym. Polecamy również szkółki niedzielne emitowane za pośrednictwem Chrześcijańskiej Telewizji Internetowej – https://www.youtube.com/watch?v=Ds5kGQqkOts&feature=youtu.be

Zachęcam do podania tej informacji dalej, ale przede wszystkim prosimy Was o modlitwę – o naszą  parafię, kościół oraz sytuację panującą w naszym kraju i na świecie.

Zaufajmy Bogu, uważajmy na siebie i innych, bądźmy w kontakcie, podnosząc się wzajemnie na duchu  i zachęcając Bożą nadzieją!

O kolejnych instrukcjach będziemy informowali na bieżąco.

Niech Bóg Was błogosławi!

Duszpasterze parafii
ks. Andrzej Wójcik
ks. Grzegorz Olek