Osoby chore, bądź te, które z różnych przyczyn nie są w stanie dotrzeć i uczestniczyć w nabożeństwie, a pragną przystąpić do sakramentu Stołu Pańskiego mogą poprosić o tak zwana komunię domową. Wtedy duchowny udaje się pod wskazany adres i prowadzi krótkie domowe nabożeństwo spowiednio-komunijne, w którym mogą również uczestniczyć wszyscy domownicy. Podczas wizyty duchownego należy zadbać o to, by nabożeństwo mogło odbyć się w stosownej atmosferze oraz o intymność podczas rozmowy duszpasterskiej, jeśli ktoś z domowników o taką rozmowę poprosi przed lub po nabożeństwie. Jeżeli posiadasz śpiewnik ewangelicki, na pewno będzie przydatny.
Komunię domową zgłaszamy w kancelarii lub bezpośrednio u księdza. Prosimy o przygotowanie dokładnego adresu zamieszkania i pozostawienia telefonu zwrotnego, ułatwi to dotarcie na miejsce i doprecyzowanie terminu spotkania.
W imieniu księdza prosimy o: nie krępowanie się i zgłaszanie takiej potrzeby, szczególnie kiedy sytuacja jest pilna np. gdy ktoś umiera, lub znajduje się w szpitalu i chce uczestniczyć w komunii; o nie przygotowywanie posiłków itp. oraz pieniędzy. Jeśli ktoś pragnie złożyć ofiarę na kościół, może uczynić to zawsze w kancelarii parafialnej. Nie pobieramy opłat za udzielanie sakramentów.
Nagłe, pilne wezwanie do szpitala prosimy zgłaszać bezpośrednio do duchownego. Komunia udzielana jest osobom
przytomnym i świadomym. W przypadku, gdy osoba jest nieprzytomna duchowny udziela błogosławieństwa i prowadzi stosowną modlitwę.