Praktykant

Od 1 września 2021 służbę w naszej parafii pełni pan Mikołaj Kotkowski.

Pan Mikołaj Kotkowski napisał o sobie:

Urodziłem się 7 listopada 1996 roku. Odkąd pamiętam byłem przekonany o istnieniu Boga. W mojej rodzinie wszyscy bardzo o mnie dbali, ponieważ jestem jedynakiem, ale nikt nie opowiedział mi o Nim w sposób zrozumiały. Od dziecka wiedziałem, że On jest i myślałem, że jestem osobą wierzącą, ponieważ wierzę w samo Jego istnienie. Będąc nastolatkiem zapragnąłem czegoś więcej, chciałem poznać Boga, który może zmieniać moje życie. Natknąłem się wtedy na portal duszpasterz.pl. Tam rozmawiałem z osobą, która po raz pierwszy zapytała mnie o moją relację z Jezusem. Wtedy zacząłem rozumieć jaka jest różnica pomiędzy wiarą w istnienie Boga a ufaniem Bogu jako Zbawicielowi, który umarł za moje grzechy. Postanowiłem studiować teologię, aby móc dzielić się tą wiadomością z innymi. Ukończyłem również technikum elektroniczne.

W październiku 2016 r rozpocząłem studia na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Trzy lata później, 7 września 2019 r. ożeniłem się z Anną z d. Minkus, inżynierem elektroniki. Sam byłem wtedy krótko po ukończeniu studiów licencjackich (praca „Wpływ duchowości Matki Ewy na dzieło jej życia”). Zamieszkaliśmy razem w małej kawalerce. Ja studiowałem dalej teologię, a moja żona kontynuowała studia magisterskie na kierunku telekomunikacja. Żyliśmy wtedy skromnie, trochę pomagali nam rodzice, trochę pieniędzy z korepetycji, ale jestem przekonany, że tak naprawdę to Bóg opiekował się nami. Ilekroć w portfelu nie pozostawało nic oprócz paragonów – modliliśmy się. Niedługo potem dzwonił ktoś, że chciałby dodatkowe godziny. Oboje czuliśmy się wtedy jak Eliasz, o którego Bóg też dbał w tak niesamowity sposób. Jest to moja ulubiona historia, bo pokazuje, że nie ważne co się dzieje, Pan Bóg zatroszczy się o swoje dzieci i zawsze zdąży na czas. W trakcie studiów rozpocząłem też pracę w charakterze kierowcy taksówki. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi i jeździć samochodem. Oprócz tego interesuję się kulturą i historią Śląska. Pracę magisterską pisałem o ruchach pietystycznych na Górnym Śląsku przed 1945 r.

Nie mamy jeszcze dzieci, ale wierzymy, że skoro „dzieci są darem Pana” jak pisze psalmista, to podaruje On nam je w najlepszym dla nas momencie.

Mój ulubiony fragment biblijny to część wersetu 9 z 12 rozdziału II Listu do Koryntian: „Dosyć masz, gdy masz łaskę moją, albowiem pełnia mej mocy okazuje się w słabości”. Przypomina mi on w każdej chwili, że pomimo wszystkich moich ograniczeń, Bóg może działać przeze mnie.