21 Turniej Piłki Nożnej Halowej w Zabrzu – 9 listopada 2019

21 Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Ks. Andrzeja Hauptmana w Zabrzu

Po raz 21 spotkaliśmy się w Zabrzu w Hali MOSiR na Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar im. Ks. Andrzeja Hauptmana.

Już po raz 21 mieliśmy przyjemność gościć sympatyków piłki nożnej  na  Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar im. Ks. Andrzeja Hauptmana w Zabrzu. Po raz kolejny turniej zorganizowany przez Parafie Ewangelicko-Augsburskie  w Gliwicach i Zabrzu oraz MOSiR w Zabrzu dostarczył niezwykłych emocji i wrażeń sportowych.  Na starcie stanęło 9 drużyn seniorskich, 5 juniorskich oraz 1 żeńska ekipa z Goleszowa. Cieszy fakt, że co roku możemy spotkać się w takiej formule i rywalizować o tytuł mistrzowski w piłce halowej na obiekcie MOSiR-u.

Imprezę rozpoczął Ks. Dariusz Dawid, który w imieniu organizatorów podziękował wszystkim zawodnikom, księżom, opiekunom za przybycie;  przekazał pozdrowienia od pastorowej Eugenii Hauptman, która w tym roku wyjątkowo nie mogła uczestniczyć i kibicować na zawodach. Turniej oficjalnie rozpoczął Ks. Bp Marian Niemiec przekazując pozdrowienia i życząc wszystkim uczestnikom dobrych wrażeń i sportowej rywalizacji.   Dodatkowo w tym szczególnym dniu okrągłe 50 urodziny obchodził ks. Dariusz Dawid, którzy otrzymał życzenia i upominek od organizatorów i ks. Biskupa.

Z uwagi na ilość zgłoszonych drużyn,  seniorzy zostali podzieleni na 3 grupy w systemie każdy z każdym, najlepsza ekipa  z drugiego msc przechodziła  do półfinału. Tym razem w zaciętym pojedynku finałowym obrońcy tytułu zespół z Mikołowa musiał uznać wyższość zespołowi w Gliwic ulegając 2:5, tym samym tytuł po latach trafił do Gliwic. W meczu o 3 msc drużyna Brenna/Górki pokonała w rzutach karnych (k 3:2) 2:2 Bąków.

W turnieju juniorów zwycięstwo przypadło w udziale drużynie z Drogomyśla, która pewnie pokonała w pojedynku derbowym Pruchną 5:0;  w meczu o 3 msc Cisownica nie dała szans juniorom z Zabrza 3:1. W tym turnieju również starowała drużyna żeńska z Goleszowa. Liczymy, że w przyszłym roku ponownie będziemy mogli zorganizować osobny turniej dla dziewczyn, w przypadku większej ilości zgłoszeń.

Na zakończeniu i oficjalnym podsumowaniu turnieju stosowne nagrody, puchary , medale i upominki rzeczowe wręczał zwycięzcom w imieniu organizatorów ks. Andrzej Wójcik,  w  towarzystwie kibica futbolu i kuratora parafii w Gliwicach Czesława Czudka.

Organizatorzy  serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym przy organizacji zawodów, sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe, dla Stowarzyszenia FLU Team za opiekę medyczną podczas zawodów, sędziom  – dla Tomasza Sadło przygotowanie składu sędziowskiego  i  sprawne prowadzenie zawodów,  pracującym paniom w kawiarence za ciepłą herbatę i kawę,  wszystkim dziękujemy!

Wyniki 21 Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar im. Ks. Andrzeja Hauptmana:

Juniorzy:

  1. Drogomyśl
  2. Pruchna
  3. Cisownica
  4. Zabrze

Seniorzy

  1. Gliwice
  2. Mikołów
  3. Brenna/Górki
  4. Bąków

Wyniki poszczególnych meczy:

Juniorzy:

Grupa I: Goleszów-Cisownica 1:1; Pruchna-Cisownica 2:0; Pruchna-Goleszów 5:2

Grupa II:  Drogomyśl-Zabrze 12:0; Drogomyśl-Goleszów(dz.) 18:0; Zabrze-Goleszów (dz.) 8:0

½ Finału:   Pruchna-Zabrze 10:0; Drogomyśl-Cisownica 10:0

Finał:  Drogomyśl-Pruchna 5:0;

o 3 msc  Cisownica-Zabrze 3:1

Seniorzy:

Grupa I:  Mikołów- Wisła Czarne 1:1; Mikołów-Żory 4:1;  Żory-Wisła Czarne 1:0

Grupa II: Brenna/Górki-Goleszów 3:0; Gliwice-Goleszów 4:0; Gliwice- Brenna/Górki 1:1

Grupa III:  Dzięgielów-Golasowice 2:1; Bąków-Golasowice 4:0; Dzięgielów-Bąków2:2

½ Finału: Gliwice-Brenna/Górki 2:0;  Mikołów-Bąków 4:2

Finał:  Gliwice-Mikołów 5:2;

o 3 msc Brenna/Górki-Bąków 2:2 (k;3:2)

Relacja: Adam Marek